2003

Check out newspaper clipping from 2000-2004 here

Board
CEO = Craig TEEVAN
Chairman- Les SAVIGE
Secretary - Barry BENNETT
Treasurer - Chris WILLIAMS

Sponsors
Major - LUXURY PAINTS
Gold - BAKER JOHNSON LAWYERS, WINGATE, THIESS SERVICES, CHANDLERS BOOVAL
Silver & Junior Develoment - QLD GROUP
Bronze -BRYAN RUHL USED CARS, JR STEPHENS & CO, LAIDLEY BUS SERVICES, IPSWICH CITY COUNCIL
JOHN HEELLEWELL PHOTOGRAPHICS, McAULLYS SMASH REPAIRS, RIVER 949, QUEENSLAND TIMES
PLAYERS SPORTS BAR, HARVEST MARKETS, FX SIGNS, ITEL, JIM RALPH EMPLOYMENT 
APPRENTICESHIPS QUEENSLAND, BUNDABERG RUM, STRUDDYS, LEGENDS BARBER SHOP
TENDER PLUS BUTCHERS, IPSWICH UPHOLSTERY, GLENFORDS, IPSWICH JETS LEAGUES CLUB 
COCA COLA

QLD CUP

Competition
QLD Cup

Finished
Semi Finalists

Coach
Trevor GILLMEISTER

Captain
Jamie MATHIOU

Players
Aaron LEWIS, Brendon LINDSAY, Brendon RICE, Brian McCARTHY,
 Dale ROBERTSON, Damian FLINT, Danny COBURN, Danny McALLISTER, Darren ROBINSON, Graham MACKAY, Jamie MATHIOU, Jamie TOMLINSON, Jay O'DOHERTY, Jermaine ALBERTS, Joel SMALLWOOD, Kerry THEUERKAUF, Kyle WARREN, Marc FICKLING, Marcus JENSEN, Matt CAMERON, Richard ALLWOOD, Ricky BIRD, Shane WILLIAMS, Steven WEST, Tasman VAN BALEN, Todd RIGGS, Troy THEUERKAUF.

Support Staff
Kerry McNAMARA - Manager
Niels VANDER MIEULAN -Physio
Bunger JOHNSON - Boxing Coach
Bob McNAMARA - Asst Manager
Michael ARMSTRONG - Conditioning
Brett McCARTHY - Asst Coach
Lindsay TRIGAR - Physio
Ron MERRITT - Steward
John NEWTON - Trainer
Dr Roy SAUNDERS - Team Doctor

A GRADE

Coach
Shane SHOESMITH

Captain
Brendan RICE
Dale ROBERTSON

Players
Aaron LEWIS, Aaron MULLINS, Adam BOETTCHER, Adam MOFFAT, Adam RONEY, Ashley TAREEALA, Brad ODDI, Brendan RICE, Brendon CRILLY, Brian McCARTHY, Cody FULLARTON, D JONES, Dale ROBERTSON, Damian FLINT, Danny FELLINGHAM, David YASS -BOWEN, Francis RENOUF, Geoff CHALK, Greg BROOKS, Ian McDONALD, Jason TAYLOR, Joe WALLACE, Joel PARCELL, Joel SMALLWOOD, Joseph CASSIN, Junior TOGIA, Liam MULHALL, Marc FICKLING, Mark SHARRAD, Matt CAMERON, Matt FISHER, Matt RALPH, Matt SMITH, Matthew JONES, Matthew McPHEE, Nicholas KOFOED, Richard ALLWOOD, Ross MITCHELL, Sava SIA, Shane WILLIAMS, Steven SAILOR, Tasman VAN BALEN, Todd RIGGS, Troy ALVIN, Troy THEUERKAUF, Tups TIMALOA, Tye JOHNSON, Wade MARSHMAN

COLTS GRADE

Competition

Finished

Coach
Jim LANDY

Players
Adam BOETTCHER, Adam RONEY, Anthony KERSLAKE, Ashley TAREELEA, Chris SCANLON, Cody FULLARTON, Danny FELLINGHAM, Darryl HUDSON, David NEWTON, Dean WELLER, Glen FIELDS, Geoff CHALK, Isaac FEWQUANDE, Jeff GIEBELL, Jermaine ALBERTS, Joseph CASSIN, Joshua WILSHIRE, Luke WRIGHT, Matt McPHEE, Matthew SMITH, Nathan QUINN, Phil FENTON, Ronald HOLMES, Sava SIA, Shannon HOOKER.
  

Support Staff
John NEWTON