2009

Check out newspaper clipping from 2005-2009 here

Board
CEO - Brad WOLENS
Chairman - Steven JOHNSON
Secretary - Jim LANDY
Treasurer - Chris WILLIAMS 

Competition
WIZARD QLD Cup

Finished
8th

Coach
Glen LAZARUS

Captain
Paul STEPHENSON
Daniel COBURN 

Players
Adam BOETTCHER, Brendan MARSHALL, Chris AFAMASAGA, Chris VAEFAGA, Chris WALKER, Daniel COBURN, Ian DONNELLY, Ian LACEY, Jackson NICALOU, Jacob LING, Jeremy GOLF, Liam CAPEWELL, Lorenzo MAAFU, Luke WALKER, Matt SHARP, Michael RYAN, Paoa FAAMITA, Paul STEPHENSON, Ryan BARTON, Sam TAGTAESE, Scott IRELAND, Tamati TALANOA, Troy O'SULLIVAN, Tyne OWEN, Tyson LOFIPO, Vili FAINGAA, Warren SHILLINGS. 

Support Staff
Kerry McNAMARA - Manager
Jim LANDY - Asst Manager
Ben WALKER -Asst Coach
Shane WALKER - Asst Coach
Dr Roy SAUNDERS -Team Doctor
Matthew BARRADEEN - Sports Medicine
Aria SIAGA -Sports Medicine
Chris WEIR -Conditioning
Tanya CARR - Conditioning
Neil BLOXIDGE -Trainer
Michael NUNN - Trainer
Lindsay TRIGAR -Physio
Sarah LEWIS - Physio
Tony MOORE -Physio

A GRADE

Competition
FOGS Cup

Finished
8th

Coach
Danny MOORE

Captain
Todd RIGGS 

Players
Aaron MORRIS, Adam BOETTCHER, Austen LUFE, Brook ALOFIPO, Chris VAEFAGA, Dale ROBERTSON, Dan POLLOCK, Dan RANDALL, Jay O'DOHERTY, Lee STEPHENSEN, Liam CAPEWELL, Luke WALKER, Matt McPHEE, Matt SHARP, Peter POPPI, Ramon FILIPINE, Ryan BARTON, Taikaha BROWN, Tamati TALANOA, Todd RIGGS, Trevor EXTON, Troy GRACE, Tvita MAFI, Tyne OWEN, Tyson MUSCAT, Villi FIANGAA    

Support Staff
Darren LINGARD -Manager

Colts GRADE

Competition
Fogs Colts Challange

Finished
9th

Coach
Scott DUNSHEA

Captain
Ray ZYSK

 Players
BJ TIERNEY, Corey TRAVIS, Dan O'REILLY, Danial BLIGH, Farren WILLETT, Fred LANG SUI, Geoff SHIELD, Issac CREEDY, Jacob STEPHEN, Jarrod McINALLY, Matt ROSE, Nathan CARNEY, Ray ZYSK, Rhys CHAPMAN, Robbie PETERS, Sam MARTIN, Shane GIBSON, Shane TUMAHAI, Zac MOSS, Zac PAULI. 

Support Staff
Derek PAULI - Manager
Danny HARCOMBE 

AWARD WINNERS for 2009
The DANNY COBURN CLUBMAN OF THE YEAR - Matt BARRADEEN

ALLAN LANGER MEDAL (Best & Fairest)- Michael RYAN
WALTERS FAMILY MEDAL(Players Player) - Ian LACEY
Q CUP Best Back - Ramon FILIPINE
Q Cup Best Forward - Lorenzo MAAFU
Coaches Award - Ryan BARTON & Luke WALKER

ROOKIE OF THE YEAR - Matt SRAMA

FOGS Cup
Best & Fairest  - Dale ROBERTSON
Players Player - Villi FAINGA'A
Best Back - Todd RIGGS
Best Forward - Dale ROBERTSON
Coaches Award - Taikaha BROWN

Colts
Best & Fairest - Nathan CARNEY & Ray ZYSK
Players Player - Sam MARTIN
Best Back - Matt SRAMA
Best Forward - Ray ZYSK
Coaches Award - Rhys CHAPMAN